Mantar Bariyer Servisi

Mantar Bariyer Servisi

Mantar Bariyer Servisi

Daha çok yüksek güvenlik gerektiren alanlarda kullanılan mantar bariyer sistemleri, her alanda kullanım imkanı bulabilmektedir. Son derece kaliteli üretilen bu mantar bariyer sistemleri; binaların giriş ve çıkışlarında, özel tesislerde, belediye hizmetlerinde sıkça tercih edilebilmektedir. Özellikle belli bir alana araç girmemesi için kullanılan bu sistemler güvenliğin sağlanması için çok önemlidir.

Mantar Bariyer Nedir?

Güvenlik gerektiren yerlerin girişinde veya çıkışında yer alan; tekli, ikili, üçlü ve dörtlü olarak kullanılabilen ve yerin altına gizlenme özelliği olan küçük bloklara mantar (gömme) bariyer denilmektedir. Birçok özellikte üretilen bu mantar bariyerler dayanıklılığı ile de uzun süreler kullanılabilmektedir. Silindirik ve güçlü mekanizmalar olan mantar bariyerler, uzaktan kumanda ile çalışır ve yaklaşık beş saniyede açılır ve kapanırlar. Yerden yükselmesi nedeniyle mantar denilen bu sistemin yerinden sökülmesi de imkânsızdır.

Dış etkilere karşı dayanıklı bu bariyerler çarpmalara karşı da çok dayanıklıdırlar. Bu sebeple, istenmeyen geçişler kesin olarak durdurulmaktadır. Ayrıca bazı bariyerler özel ışıklandırma sayesinde geceleri de fark edilmektedirler. Silindir mantar bariyerleri 80 kilometre hızla gelen aracı bile içeri sokmayacak ve çarpma sonrasında da sorunsuz çalışmaya devam edebilecek özellikte tasarlanmıştır. Hidrolik mantar bariyerler ise çoklu şekilde ve daha güvenlikli olarak imal edilmektedir. Ayrıca mantar bariyerlerin gövdesi çürümeye karşı galvanizli bir maddeden üretilmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir