Manuel Mantar Bariyer

Manuel Mantar Bariyer

Manuel Mantar Bariyer

Faac Kimdir?

FAAC markasının açılımı Fabbrica Automatismi Apertura Cancelli’dir. Bologna kentinin Zola Predosa bölgesi içerisinde 1965 yılında kurulmuş ve hizmete başlamıştır. Kurulduktan kısa bir süre sonrası sektör içerisinde FAAC ismi kaliteyi ve güveni temsil eden bir duruma gelmiştir.

Günümüzde FAAC markası 5 kıta üzerinde 16 üretim tesisine sahiptir. 50 yılı aşkın tecrübe ve birikimi ile hizmet etmeye devam etmektedir. Bünyesinde toplamda 1400’den fazla çalışan insan bulunmaktadır. Çok uluslu bir endüstriyel gruptur.

Faac markasının amacı şehir içinde yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve bir düzene sokabilmektir. Karmaşık şehir yapıları, yoğun şehir merkezleri, katlı otoparklar ve alışveriş merkezleri gibi her gün daha fazla artan yoğun nüfuslu bölgelere çözüm getirmek ve çözümleri daha da geliştirmek Faac şirketi için en önemli konulardan biridir.

Faac şirketi bünyesinde üretilen ürünler arasında mantar bariyer sistemleri de bulunmaktadır. Mantar bariyerler kullanıma bağlı olarak otomatik, yarı otomatik ve sabit mantar bariyerler olmak üzere 3 ana gruba ayrılmışlardır.

Mantar Bariyer Nedir, Nerelerde Kullanılır?

            Mantar bariyer sistemi ilk paragraf içerisinde bahsedilen yoğun nüfuslu bölgelerde kullanılmaktadır. Bu alanlarda yaya geçişi ve trafiğin akış yönünü belli eden, geçilmemesi gereken noktaları sınırlayan ürünlerdir. Özellikle trafiğe kapalı caddelerde ve otopark giriş çıkışlarında çok fazla kullanılmaktadırlar. Kullanım alanına bağlı olarak otomatik, yarı otomatik veya sabit  mantar bariyer sistemleri kullanılabilir.

            Mantar bariyer sistemleri darbe, çarpma, kaza ve hava koşullarına dayanıklı bir şekilde üretilmektedirler. Paslanmaz bir dış kaplamaya sahip olan mantar bariyerler, uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilirler. Mantar bariyer sistemlerinin çapı ve boyu kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir.

Hareketli özelliklere sahip mantar bariyer sistemleri hidrolik bir çalışma prensibine dayanmaktadır. Hidrolik çalışma kabini de mantar bariyer sistemlerine yakı bir yerde konumlandırılmıştır. Hareketli mantar bariyer sistemleri farklı hareket mekanizmaları ile de birleştirilebilir.

Mantar bariyer sistemlerinde güç kesilmesi olduğunda manual bir biçimde hareketler sağlanabilir. Hareketli mantar bariyer sistemleri güvenlik önlemlerine bağlı olarak kart okuma, uzaktan kumanda sistemleri veya parmak izi okuyucuları ile birleştirilebilir.

Manual Mantar Bariyer Nedir?

            Mauel mantar bariyer sistemleri ürünün kontrolünün el ile yani manual bir şekilde sağlandığı sistemlerdir. Herhangi bir elektronik mekanizması veya kendi hareket kabiliyeti yoktur. Kurulumu iki mantar bariyer üzerine konan tutma kolu ile sağlanır. Tutma kolu yukarı kaldırıldığında kendiliğinden kilitlenmektedir. Aşağı indirilme işleminde ise kontrol eden kişinin anahtarı çevirmesi yeterli olacaktır.

            Mauel mantar bariyer genel olarak müstakil ve ufak apartmanların önlerinde, izinsiz araç parkının önlenmesi gereken alanlarda kullanılmaktadır. Manual mantar bariyer sistemlerinin bir motor sistemine ve elektrik bağlantısına ihtiyacı yoktur. Dolayısıyla elektrik kesintisi güç kesintisi gibi durumlardan da etkilenmezler.

Mantar bariyer sistemleri kullanım alanlarına ve ihtiyaca bağlı olarak istenen ölçülere uygun bir şekilde üretilebilir. Kurulumu esnasında mantar bariyer yapılacak zemin bölgesi 50 CM en ve 80 CM derinlik olmak üzere kazılmaktadır. Bu kazma işlemi mantar bariyerin sağlamlığını da gözler önüne sermektedir. Manual mantar bariyer sistemleri sayesinde araç giriş çıkışı yapılan bölgelerde tam güvenlik sağlanır. İnsan hayatı tehlikeye girmemiş olur ve araçlar için de güvenli bir alan yaratılır.

Manual mantar bariyer fiyatlandırması değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik özelliği ve kalitesi ölçüsünde azalıp artabilir. Ancak manual mantar bariyer sistemleri diğer mantar bariyer sistemleri ile kıyaslandığında oldukça ekonomik özelliktedir. Manual mantar bariyer sistemleri tamamen insan gücü ile çalışır ve yönetilirler. Boyut özellikleri ihtiyaca göre değiştirilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir